Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).
POTŘEBY ÚČASTNÍKŮ CESTOVNÍHO RUCHU 1.
POTŘEBY ÚČASTNÍKŮ CESTOVNÍHO RUCHU 1.
Služby jsou vlastně komplexní – existují jako soubor služeb základních a doplňkových - dochází k vlastnímu podmiňování potřeb. Mezi službami je potřeba určitá koordinace:
a) v celém rekreačním prostoru vzhledem k přirozenému předpokladu rozvoje CR,
b) dále je nutná koordinace v daném čase v zájmu zabezpečení úspěšného průběhu jednotlivých akcí (zájezdů, pobytů, pobytů u moře v sezóně, atd.),
c) z hlediska funkcí služeb v CR - tzn. jedná se o včasné a věcné náplně služeb v závislsti na funkci a druhu CR.
Pokud hovoříme o střediscích CR, které by měly naplnit určité služby v očekávané kvalitě, tak se tyto střediska rovněž dělí na:
a) střediska základní: doprava, ubytování, stravování,
b) střediska doplňková: mají za úkol umocnit zážitek účastníka CR - zabezpečit absolutní funkce daného rekreačního prostoru = aktivity sportovní, společenské, kulturní, obchodní, které jsou v praxi naplněni například půjčovnou sportovních potřeb, knihovnou, úschovnou zavazadel atd.
Zákon ošetřuje služby v CR - konkrétně jde o zákon o živnostenském podnikání č. 455/91 Sb. ve znění pozdějších novel - kde podle §1 tohoto zákona jsou služby a podnikání v CR chápány jako živnost. Tento živnostenský zákon prošel novelou 286/95 Sb., kdy došlo k výraznému posunu v oblasti živností - ty byly speciálně definovány pro služby v CR jako živnosti volné!!! Nicméně se prokázalo, že to nebylo správné řešení a následovala novela 167/98 Sb., kde byla živnost volná změněna na živnost vázanou pro oblast služeb v CR.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat